home map mail
KBS logo

Неділя, 25 Червня, 15:06

новини

опитування

Що заважає банківській системі України активізувати процес оздоровлення національної економіки?


Архів опитувань

e-mail розсилка

НОВИНИ

УКБС ПРОПОНУЄ НБУ РОЗРОБИТИ ПРОГРАМУ РОЗВИТКУ ТА ПІДТРИМКИ МАЛИХ І СЕРЕДНІХ БАНКІВ

Політика НБУ, спрямована на знищення групи малих та середніх банків в Україні, суперечить як національним інтересам країни, так і міжнародній практиці, а також заважає відновленню довіри до банківської системи в цілому. Тому має бути негайно припинена і переорієнтована на створення належних умов діяльності невеликих банків, які стабільно працюють у власній ніші на ринку банківських послуг. Про це зазначає Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз», коментуючи Постанову НБУ № 58 від 05.02.2016, що втричі скорочує терміни збільшення капіталу банків.

Постановою № 58 Нацбанк змінив графік збільшення статутного та регулятивного капіталу банків, суттєво скоротивши раніше відведені для цього строки. Зокрема, наростити капітал до мінімального розміру в 300 млн. грн. банки зобов’язані вже за рік, до січня 2017 р., тоді як до її прийняття – до 2020 р.

УКБС вважає, що такі дії НБУ не відповідають поточному стану економіки країни в цілому, прискорюють штучне усунення з ринку малих та середніх банків, які роками працюють в Україні стабільно й прозоро, виконують економічні нормативи НБУ, мають позитивний висновок уповноваженої аудиторської компанії та інші показники, що підтверджують надійність фінустанови. В УКБС переконані, що у сучасних умовах такі банки потребують окремої програми підтримки та розвитку.

Національний банк, як гарант фінансової стабільності, має піклуватися про здорову конкуренцію на ринку фінпослуг та сприяти розвитку бізнесу невеликих банків у тих сегментах фінринку, де існує недостатній доступ до фінансових послуг. Тому завдання регулятора у ринковій економіці – піклуватися про надійність банку, а     не про його розмір.       

З огляду на складність процесу нарощування капіталу в поточних кризових умовах, відсутність спрощеної процедури злиття фінустанов та проблеми залучення інвестицій у банківський сектор, невиправдане посилення регуляторних вимог до невеликих банків веде до знищення цього сегменту ринку і вкрай несприятливих соціально-економічних наслідків.

Світовий та вітчизняний досвід свідчать, що невеликі фінустанови є частиною економіки, мають свою нішу на ринку, довіру клієнтів та продемонстрували стійкість в умовах кризи.

Експерти УКБС зазначають, що будь-які вимоги і графіки повинні бути обґрунтованими. Водночас, НБУ не пояснює необхідність докапіталізації банків з нормативом адекватності капіталу Н2 в 20-40% і вище (при мінімально необхідному 10%).

«Відсутня послідовність в діях НБУ, який у 2015 р. узгодив з банками графіки докапіталізації, а зараз несподівано змінив ці вимоги навіть до проведення стрес-тестування банків, – зазначає Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Вважаємо, що Нацбанк повинен переглянути постанову № 58 та запропонувати усім учасникам прийнятні інструменти для стабільного розвитку і функціонування. Наприклад, залежно від розміру капіталу банку, дозволити здійснювати визначений перелік операцій, запровадити тимчасове обмеження ліцензії на надання окремих видів банківських послуг».

 

контакти

Кловський узвіз, 9/2, Київ,
Україна, 01021
Тел.: +380 44 288-1667
Факс: +380 44 284-3242
е-mail: kbs@kbs.org.ua

© 2009 Український кредитно-банківський союз
Produced by Viva-Solutions